EHKK Kiviõli etapi võitja Katkosilt pelgas kivi- ja porirahet ja otsustas konkurendid seljatada

admin
0 0
Read Time:2 Minute, 45 Second

Eelmisel pühapäeval leidis Kiviõli krossirajal aset Eesti Hobikrossiklubi (EHKK) karikasarja kolmas etapp, kus tõsise võitluse tulemusel sõitis MX PRO klassi mõlemas sõidus end esiotsa Kairo Katkosilt.

Fotod Motostart Photography

Kolmanda etapi kiireim sõitja Kairo Katkosilt sõnas, et rada oli võistluste ajal hea, ehkki päeva peale kippusid ikkagi rööpad sisse tulema. “Pinnas oli väga hea ja kastmisega saadi hakkama, välja arvatud muidugi teine sõit kui enne meie starti tuli täielik paduvihm, mis muutis raja hästi libedaks ja poriseks,” kirjeldas Katkosilt. Noormees tunnistas, et ehkki olud olid väga keerulised, sai ta siiski hakkama.

Kairo Katkosilt

Esimeses sõidus sai Katkosilt stardis neljandana minema. “Mõtlesin kohe, et teiste taga on seal päris keeruline sõita, et kive ja pinnast lendab nii palju ja tegin kohe esimesel ringil kaks möödumist,” meenutas motosportlane. Selja taha jäid Tanel Rauk ja Henri Haramaa ning ta asus teisel positsioonil jälitama liidrit Rait Kaimerit. “Järgnevad paar ringi oli tõsine võiduajamine, aga suutsin paremat trajektoori valida ja konkurendi kinni püüda. Tegin temast ilusa möödumise ning sain oma teed minna,” jutustas Katkosilt. Noormees suutis lõpuni välja kiirust ja liidri positsiooni hoida ning esimesena finišeeruda.

Teise sõidu alguseks olid stardisooned vett triiki täis, nii et Katkosilti sõnul oli 250 kuubikulise krossirattaga sealt päris keeruline minema saada. Ta meenutas, et oli stardikurvis vist viies või neljas, aga suutis koheselt teha möödumised. Ta pelgas, et kui ta ei pinguta ja jääb konkurentide selja taha sõitma, oleks ta pidanud üsna pea eesolijatelt lendava muda tõttu krossiprillid ära viskama, mis oleks sõidu väga keeruliseks teinud ja silmad kaitseta jätnud.

Katkosilt murdis end üsna pea liidriks ja hoidis seda positsiooni sõidu lõpuni. “Tanel Rauk oli mul muidugi kogu aeg selja taga. Sõidu lõpuga ma rahule ei jäänud, sest muutusin liiga ettevaatlikuks ja hakkasin kukkumist pelgama, sest kogu aeg sadas juurde ja rada muutus aina libedamaks,” kirjeldas sportlane. Katkosilt on tänavuse hooajaga üldiselt väga rahul, sest ta on suutnud oma kiirust tõsta ja edasi areneda, saanud vastupidavamaks. “Loodan, et suudan head kiirust näidata ka järgmistel võistlustel,” ütles ta.

MX PRO klassis kokkuvõttes teiseks tulnud Tanel Rauka piinasid mitmed erinevad tervisehädad paari nädala tagustest kukkumistest: nii roiete kui randme vigastus andsid endast veel tublisti märku, mis ta sõidu ettevaatlikumaks tegid. Samuti ei õnnestunud tal seetõttu eelnevalt korralikult treenida.

Rauk võttis küll mõlemad stardivõidud, kuid tunnistas, et sõidu osas ta ei olnud piisavalt agressiivne. “Katkosilt oli ikkagi grammi võrra kiirem või osavam. Talle ma ikkagi järele ei saanud,” sõnas Rauk.

Teises sõidus oli vahe Rauga ja Katkosilti vahel mõni sekund, kuid Raugal ei olnud sel päeval sellist enesekindlust, et säärastes tingimustes möödasõiduga riskida. “Märjal rajal sõidetakse üks soon kuivaks ja kui sa tahad mööduda, pead rängalt kiirem olema, et ringiga mööduda teist trajektoori pidi, aga oma kiirusega mehest oleks pidanud konkreetselt ette sõitma ja sellist julgust mul sel päeval ei olnud! Äkki järgmine kord on,” rääkis sportlane, kes möödunud aastal EHKK karikasarja PRO klassi võitis.

Rauga meelest tegi Katkosilt juba möödunud aastal oma sõidus suure arenguhüppe ja tänavu on ta oskusi veelgi lihvinud. “Väga tubli on ta olnud ja Rait Kaimerit julgeks ka kiita, lisaks ka Henri Haramaad, kes samuti sel aastal hoogu juurde saanud,” kiitis Rauk konkurente. PRO klassi kolmandaks tuligi Rait Kaimer.

MX PRO poodium vasakult: teine koht Tanel rauk, esikoht Kairo Katkosilt, kolmas koht rait Kaimer.

Põnevad ja pingelised sõidud jätkuvad 14. augustil EHKK karikasarja neljanda etapiga.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Next Post

Motonostalgial tutvustas vanatehnika austaja Korb üle 70 aasta vanust ringrajatsiklit

Möödunud pühapäeval kogunes pea paarsada vähemalt 35 aasta vanust mootorratast Laitse Rally parki, kus osad neist suisa rajal omavahel mõõtu võtsid. Teiste seas tutvustas oma loomingut ka väga vanade ringraja mootorrataste ehitaja Heino Korb. Fotod Fred Serkin; Motonostalgia Vanamootorrataste austaja Heino Korb on käinud oma masinaid Motonostalgial tutvustamas kõigil viiel […]