Kui õige ostaks rallikrossiraja? Taali rada müügis!

admin
0 0
Read Time:1 Minute, 29 Second

Kinnisvaraportaalidesse on majade ja korterite sekka tulnud üks äraütlemata põnev müügikuulutus. Nimelt on müüki pandud ajalooline rallikrossirada Pärnumaal Tori vallas Taali külas.

Rallikrossirada meelitas omal ajal kohale suisa 12 000 pealise publiku, kuid kahjuks on tänaseks päevaks need hiilgeajad möödas. Raja ehitamine sai alguse aastal 1985 ja suurim võistlus, NSV liidu meistrivõistlused niivõrd suure publikuarvuga olidki kohe järgmisel aastal.

Krunt asub kümnel hektaril Pärnu jõe kaldapealsel. Raja pikkus on kinnisvaraportaali kv.ee kuulutuse andmetel 860 meetrit, laiust 10 – 12 meetrit peamiselt kruusapinnasel ühe asfaldilõiguga. Kiirust saab sel rajal arendada kohati 130-140 km/h.

Kuulutuses leidub ka sõiduautode superkrossi karikasarja võitja Kristofer Luppi kommentaar, kes sõitis Taali rajal viimati 2016. aastal. Luppi sõnul on rada pinget pakkuv, mitmete tehniliste kurvidega, kus möödasõite tehes pidi alati hoolikalt läbi mõtlema. Noormehe meelest tuleks muidugi raja kattega vaeva näha, sest viimaseid sõite tehes, tekkisid rajale augud, mis kiirust vähendasid.

Rallikrossiraja müügiga tegelev kinnisvaramaakler Janek Moros andis teada, et viimati toimus sel rajal ralli kolm aastat tagasi. „Tänasel hetkel vajab rada lisainvesteeringuid teede seisukorda, samuti infrastruktuuri – sellega tuleb tegeleda iga aastaselt,“ ütles Moros.

Maakleri sõnul ei ole rajaomanik Eesti riigi kodanik. Rada vajab pidevat tähelepanu ja kaugelt sellega opereerida pole võimalik, mistõttu see ka müügis on. „Loodame leida energilise inimese, kellel tuksub südame asemel V10 mootor ja on täis teotahet teha Eestisse mitme väga hea raja kõrvale veel üks omapärane rada, kus saavad sõita nii amatöörid kui kätt soojas hoida professionaalid! Taali krossirada tuleb tuua tagasi kaardile, eestlane on rallirahvas!“ leidis maakler Moros.

Rallikrossiraja hind on 175 000 eurot. Maakler sõnas, et selliseid ajalooga radasid ei müüda just igapäev. „Hind on alati suhteline. Müüja jaoks odav, ostja jaoks kallis. Kellel tõsisem huvi, see saab ka hinda kaubelda!“ märkis Moros. Huvilisi on jagunud, aga ostuhuviliste tingimused täna siiani pole müüjale sobinud.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Next Post

Praamid sõidavad reedel senikaua kuni sadam on rahvast tühi

Saaremaale puhkama sõitjad ja legendaarsele motokokkutulekule Mototoober minevad mootorratturid on tekitanud Virtsu sadamasse kuuekilomeetri pikkuse järjekorra – kuidas täna mootorratturina järjekorras käituda? Kedagi mandrile ei jäeta ja TS Laevad lubavad sõita senikaua kuni kai on rahvast tühi. Paar päeva tagasi sõitis parvlaev Tõll Virtsu-Kuivastu liinil sadamakaisse sisse ning on nüüd […]