Laupäeval hakatakse Saaremaal mootorratasega lepatriinut otsima

AMS toimetus
1 0
Read Time:1 Minute, 54 Second

Nädalavahetusel on Saaremaa täis motosportlasi ja mootorrattureid – lisaks enduro meistrivõistlustele, kogunevad tsiklistid ka motoorienteerumissarja Nägemata Eesti neljandale etapile.

Motoorienteerumissarja Nägemata Eesti neljas etapp peetakse sel laupäeval Saaremaal ja kannab nime Öks Sööröömöö Ötöpp. Asja üks eestvedaja Tom Külaots märkis, et seekordne sõit on teistest etappidest veidi teistsugusem, sest nüüdsel sõidul vürtsitab lõpptulemusi ka lisakatse. “Üleüldiselt on tegu kõigile avatud üritusega,” märkis ta.

Kaks klassi: asfalt ja kruus

Vajalikud asjad on mootorratas, nutitelefon ja tahtmine sõita. “Võistlus toimub kahes klassis: asfalt ja kruus. Asfaldirada on ikka valdavalt asfaldil, nii et bike´i omanikud saaksid ka tulla. Kilometraaži ei oska öelda, aga punkte on seitsmekümne jagu,” seletas Külaots. Orienteerumisel on kuus tundi aega, et leida üles maksimaalselt palju punkte. Asfaldis leidub erineva raskusastmega punkte ja on igaühe enda teha, mida võtta, mida jätta ja kuidas logistiliselt kõige efektiivsemalt punkte otsida ning missugust trajektoori pidi sõita. “Kruusaklassis on punkte kuuekümne lähedal ja need jäävad valdavalt nii kruusa- kui metsateede äärde. Siin võisteldakse alates 250 kuubikulistest kergetest ratastest 1250 kuubikuliste suurte matkaratasteni välja ja enamus osalejaid on siis nende kahe äärmuse vahepeal,” rääkis Külaots.

Punktide registreerimine toimub Nutilogi äpi abil ehk õigesse kohta jõudes küsib äpp sult mõne küsimuse, millele ümbrust uurides vastuse leiab. Kruusaklassis on mitmeid ilma küsimuseta punkte, kus tuleb oma kohalolek näputõmbega ekraanil lihtsalt registreerida. “Asfaldiklassis näiteks leidsin ühe väga suure lepatriinu tee äärest. Kruusas tuleb metsast otsida puu külge naelutatud õllepurki,” tõi Külaots välja. Lisapunkte saab teenida lisakatsega, mis Saaremaa etapil toimub oma mootorrattal ja on seotud tsikli kaaluga ning kõige kiirem aeg ei ole eesmärk.

Konkurendi võib reedel ka ära nõrgestada

Eestvedaja sõnul hakatakse Mätja külla kogunema juba reede õhtust. “Traditsiooniliselt on reede õhtutel nõrgestamine – see tähendab seda, et püütakse konkurent ära nõrgestada, et ta järgmisel päeval starti ei jõuaks. Proovitakse saunaga ära nõrgestada, püütakse vägijookidega nõrgestada – nii kuidas kellegi fantaasia lubab, aga üldiselt selle vägijoogi variandi puhul tõesti konkurent järgmisel hommikul starti ei lähe,” seletas Külaots. Kes soovib nõrgestamist vältida, siis hiljemalt peaks kohal olema laupäeval kell 11.30 kui toimub võistlejate koosolek ning kell 12 antaksegi juba start. Pärast finišit on autasustamine, pidu ja vahva sotsialiseerumine. Kui lugejal tekkis antud motovõistluse ja toreda seltskondliku ürituse vastu huvi, siis veel kolmapäeva õhtuni saab end eelregistreerida soodushinnaga. Uuri lähemalt sarja kodulehelt https://xn--ngemataeesti-gcb.ee/?page_id=301

Happy
Happy
100 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Next Post

Motonostalgial hakkavad vanakesed mäkke ronima

Sel pühapäeval korraldab MTÜ Moto Nostalgia ja East Highway viiendat korda kogupere motofestivali Motonostalgia, kuhu on näitusele oodata suisa paarsada vähemalt 35 aastast vanamootorratast ja sama vanad motikad hakkavad Laitse Rally pargis omavahel ka mõõtu võtma. Harju maakonda Laitsesse vurab sel pühapäeval kohale mitmest eri riigist suur hulk erinevaid vanaaegseid […]