Motokrossisõitjad võistlesid Kiviõlis päikese, tuule ja vihmaga

AMS toimetus
0 0
Read Time:3 Minute, 6 Second

Möödunud pühapäeval kogunesid motokrossi soolo klasside esindajad Kiviõli Motokeskuse krossirajale Eesti Hobikrossi (EHKK) karikasarja kolmandale etapile. Iga klassi parimate välja selgitamisel pakuti pealtvaatajaile rohkelt elamusi, keda oli selle kuuma ilmaga raja äärde kogunenud rohkelt ja kaasa elati täiel rinnal.

Artikli ja fotode autor Ele-Hella Kullamäe, elehella@automotospirit.ee

Petronas 85AMA klassis võitles end kolmandale kohale Karl Kiil, teisele Erki Rosin ning esimeseks tuli Hendrik Urbanik. EHKK karikasarja korraldaja Oliver Sepp kommenteeris, et esikoha heitlus kujunes tihedaks juba esimeses sõidus kui finišisse jõuti vaid paarisekundiliste vahedega. Sama kordus ka teises võistlussõidus.

RETRO klassis võidutses Aadu Sikk ning tema järel Jüri Kummer ja Enno Kartus. EVO klassis pälvis esimese koha kahe sõidu võiduga Indrek Krestinov, teise koha Margus Karro ning kolmanda Janek Lootus.

Naiste paremusjärjestuses oli kolmandal poodiumi astmel Celiin Jõesaar, teisel Avely Villand ning esimesel mõlema võistlussõidu võiduga Krissu Konoplitski.

MX 40 klassi kolmas ja neljas koht jagasid võrdset punktisummat, kuid teise ehk otsustavama sõiduga sai poodiumile Rando Kruuse. Samuti olid esimesel ja teisel kohal võrdsed punktid ning teise sõidu võiduga tõusis poodiumi esimesele kohale Marko Pedras ning teisele Ain Klettenberg. MX 50 klassis võttis kindlalt mõlema sõidu võiduga esimese koha Priit Laur, tema järel Andres Haramaa ja Gunnar Kreek.

MX X klassi esindajaid oli starti kogunenud 36, mis on vähem kui eelmistel etappidel. Seetõttu lohutussõitu ei toimunud ja starditi kahest reast. Põnevust jätkus nii sõitjatele kui pealtvaatajatele veel autasustamiseni. MX X klassi poodiumi tulemused erinesid sõitude tulemustest. Selgus, et mõlemas sõidus olid osad võistlejad rikkunud reegleid ja eiranud kollase lipu mõjuala või lehvivat kollast lippu. Kollane lipp on aga ohutuse tagamiseks nii sõitjate kui esmaabi osutava meditsiinipersonali jaoks. “Algajate, MX X klassi poodiumikohti oli kõige raskem ennustada kuna kahe sõidu tulemused erinesid kardinaalselt. Samuti tuli diskvalifitseerida kollase lipu rikkumise tagajärjel esiotsast mitu võistlejat,“ selgitas Sepp.

Kõik protokollid sisse viidud, seisis MX X poodiumi kolmandal astmel Remi Molotov, teisel astmel Marko Poljakov ning esimeseks tõusis Janari Mäekivi.

MX 30 klassis sõitis Alo Pendla mõlemas sõidus end esimeseks ja seisis poodiumi kõrgeimal kohal ning tema järel Siim Ihats ja Oliver Kalda. 125cc klassis võideti samuti poodiumi esimene aste maksimum punktidega ehk kahe sõidu võiduga – paremusjärjestuses Robin Kruuse, Silver Romandi ja Sander Saadi.

MX 15 klassis sõitis end kolmandale kohale Fred Georg Pääro, teisele Marten Tint ning võidutses Marko Moorits. “MX15 klass toob rajale harrastajad vanuses14-29 ja siin näitas esimeses sõidus head minekut Kristjan Kalvar Kull. Samuti ei jäänud maha Fred Georg Pääro, kuid teine sõit tõi drastilise pöörde kui sõiduvõit ja etapivõit läks hoopis Marko Mooritsale, teine koht teise sõidu supertulemusega Marten Tint´ile ja kolmas Päärole,“ kirjeldas Sepp.

Sepa sõnul pani päevale punkti Arctic Sport MX Pro ja MX A klasside ühisstart, kus stardivõite noppis Tanel Rauk. „Varsti läks juhtima Rait Kaimer, kuid Kairo Katkosilt võttis esikoha enda valdusse ja ei loovutanud seda sõidu lõpuni. Teises stardis kordus samalaadne algus ja ka sel korral võttis lõpuks Katkosilt üldvõidu. Tanel Rauk aga teist kohta ei loovutanud ja nii läks etapi teine koht temale ning Kaimer hõivas poodiumi kolmanda astme,“ rääkis Sepp.

MX A klassis seisid poodiumil sõitjad täpselt samas järjestuses nagu sõitudes – kolmandana Martin Poljakov, teisena Richard Paat ja esimesena Kaarel Aamer.

Ilm pakkus aga omaette väljakutseid – kui päeva esimeses pooles sõideti kõrgete soojakraadidega, siis hiljem tuli võidelda juba tugeva tuule ja tuhamäelt tuleva tolmuga rajal ja ka boksialal. Kui kogu päeva kasteti tublisti kiiresti kuivavat rada, siis MX A ja MX Pro said teiseks võistlussõidu stardiks kaela tugeva vihma ja nii sõitsid päeva kiireimad klassid libedal porisel pinnasel.

Ka kiirabibrigaadidel jagus tööd hulga, sest kukkumisi oli kõikides klassides ning võistluspäeva keskpaigas tuli enne uue stardi andmist teha mõneteist minutiline paus, et kiirabiautod jõuaksid tagasi Kiviõli Motokeskusesse.

EHKK karikasarja neljas etapp toimub 14. augustil, mille asukoht selgub peagi.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
100 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Next Post

EHKK Kiviõli etapi võitja Katkosilt pelgas kivi- ja porirahet ja otsustas konkurendid seljatada

Eelmisel pühapäeval leidis Kiviõli krossirajal aset Eesti Hobikrossiklubi (EHKK) karikasarja kolmas etapp, kus tõsise võitluse tulemusel sõitis MX PRO klassi mõlemas sõidus end esiotsa Kairo Katkosilt. Fotod Motostart Photography Kolmanda etapi kiireim sõitja Kairo Katkosilt sõnas, et rada oli võistluste ajal hea, ehkki päeva peale kippusid ikkagi rööpad sisse tulema. […]