Motonostalgial hakkavad vanakesed mäkke ronima

AMS toimetus
1 0
Read Time:1 Minute, 23 Second

Sel pühapäeval korraldab MTÜ Moto Nostalgia ja East Highway viiendat korda kogupere motofestivali Motonostalgia, kuhu on näitusele oodata suisa paarsada vähemalt 35 aastast vanamootorratast ja sama vanad motikad hakkavad Laitse Rally pargis omavahel ka mõõtu võtma.

Harju maakonda Laitsesse vurab sel pühapäeval kohale mitmest eri riigist suur hulk erinevaid vanaaegseid mootorrattaid ja muud vanaaegset huvitavat tehnikat. Festivali üks korraldajatest Marko Pettai tõi välja, et kindlasti võiks üks põnevamaid teemasid olla motoklubi Kärnatajate väljanäitus. „Ägedaid asju on palju, aga Kärnatajate vene mootorratastest ümber ehitatud mäkketõusutsiklid on kindlasti põnevad! Need masinad on vaatamist väärt ja nad näitavad läheduses asuval väikesel mäel nendega ülessõitu ka,“ rääkis Pettai. Kärnatajate kuulsaimad masinad on roostevaba raamiga, wag gruppi kuuluv 1,9 liitrine turbo diisel ja K-750, mille mootor on Urali ja Dnepri mootori osadest kokku pandud.

Kõik osalejad, kes tulevad kohale mootorrattaga, millel on vanust üle 35 aasta või vanusepiiranguta endise Nõukogude Liidu Vabariigi riikides toodetud rattaga, pääsevad Laitse Rallypargi näitusealale. Sellel aastal on eriti oodatud kolmerattalised Muravei, Vjatka ja muud selletaolised sõidukid. Pettai sõnul on näitusele oodata mootorrattaid paarisaja ringis.

Festivali raames toimub ka retro võidusõit. Laitse Rallypargi 2300 meetrisel rallirajal, millest 800 meetrit on asfaltkattega ja ülejäänud 1500 meetrit kruusakattega, hakkavad 11 eri klassis omavahel mõõtu võtma üle kuuekümne osaleja.

Näitusel ja retrovõidusõidul osalejatele kehtib ka stiiliväljakutse riietada end ajastu- (või niisama) truult. Stiilseimaid premeeritakse auhindadega.

Lisaks retro võiduajamisele ja vanatehnika väljanäitusele, toimub ka traditsiooniline vanatehnika ja vanavaralaat, kus kauplejaid lisaks Eestile ka mitmetest lähiriikidest. Veel on kavas võidusõidu murutraktorite demosõit, kiirendusvõistlus naine vs mees ja palju muud.

Motonostalgia avab Laitse Rallypargis väravad sel pühapäeval juba kella kaheksast hommikul. Lisainfot leiad nende kodulehelt https://www.motonostalgia.eu/et

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Next Post

Reportaaž Motorammult: glükoolimorssi täis saapasäär ei varjutanud elamusi

Laupäev, 17. juuli 2021. Sigapalav öö ja hommik, ei midagi uut. Kell on liiga vähe, aga tuleb ärgata ja ratas käima puhuda. Ja siis sõita, kaugele. Väga kaugele, Viljandisse, risti üle maa. Seal toimub Motoramm. Pole varem sest kuulnud ega näinud, aga kõlab põnevalt. Kaamera taskusse ja tuld! Artikli ja […]