Praamid sõidavad reedel senikaua kuni sadam on rahvast tühi

admin
0 0
Read Time:1 Minute, 33 Second

Saaremaale puhkama sõitjad ja legendaarsele motokokkutulekule Mototoober minevad mootorratturid on tekitanud Virtsu sadamasse kuuekilomeetri pikkuse järjekorra – kuidas täna mootorratturina järjekorras käituda? Kedagi mandrile ei jäeta ja TS Laevad lubavad sõita senikaua kuni kai on rahvast tühi.

Paar päeva tagasi sõitis parvlaev Tõll Virtsu-Kuivastu liinil sadamakaisse sisse ning on nüüd rivist väljas. Õnnetuse tõttu paiskus graafik segi ja ostetud e-piletid ei kehti, vaid praamile saab reedel ainult elava järjekorra alusel.

Sotsiaalmeedias Tsiklirahva grupis on tekkinud elav arutelu selle üle, kuidas hetkel mandril mootorratturina praamijärjekorras käituda ja kas praamile ikka pääseb. Motoristid püüavad leida erinevaid lahendusi, kuidas pikas järjekorras ootamist vältida, kuid on sellega kohati sadamaalal korraliku kaose tekitanud.

TS Laevade pressiesindaja Triin Rum toonitas, et paraku on mootorratturitel õige käituda nii nagu kõik teised sõidukid. “Täna nad peaksid ikkagi samamoodi üldjärjekorras ootama nagu kõik teised ja mitte mööda sõitma. Oleme päris hädas sellega, et mootorratturid sõidavad ette ja autojuhid on väga pahased,” kirjeldas Rum.

Ette sõitvad mootorratturid on täna mitmel korral ummistanud sadamaala ja sellega omakorda segadust juurde tekitanud. “Mootorrattureid on niivõrd palju, kahjuks me ei saa täna neile mingit eelist teha,” sõnas Rum.

Parvlaev Regula ei mahuta nii palju sõidukeid kui eelnevalt Tõll, kuid lahendus saabub juba homme. “Homsest läheb väiksem Regula Hiiumaa liinile ja suurem parvlaev Tiiu tuleb Saaremaa liinile ja e-pileti süsteem taastub,” lausus TS Laevade esindaja. Pühapäeval Saaremaalt lahkudes saavad e-pileti omanikud üldjärjekorrast mööda sõita ja sadamas tuleb olla 15 minutit enne oma reisi. E-piletit hetkel pühapäevaks enam osta ei saa ja piletita reisijad peavad ikkagi üldjärjekorras ootama.

Hetkel on Virtsus praamijärjekord Rumi andmetel umbes kuus kilomeetrit ja Virtsus kolm kilomeetrit. Virtsus olijatele tähendab see nelja kuni viietunnist ooteaega, kuid lubatakse, et kõik pääsevad ikkagi Saaremaale. “Teenindame kõik kail olevad sõidukid ära – laevad sõidavad öösel senikaua kuni sadamakai on tühi,” ütles Rum. Kõik pääsevad saarele, aga Rum toonitas, et tuleb lihtsalt kannatust varuda.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Next Post

Eesti Liivakuningaks krooniti Karel Kutsar!

Saku-Männiku krossirajal toimus augustis Eesti Hobikrossiklubi (EHKK) neljas etapp, kus krooniti juba kümnendat korda Eesti Liivakuningas 2021. Artikli autor Ele-Hella Kullamäe, fotod Ele-Hella Kullamäe ja Motostart Photography Vaatamata kehtivatele piirangutele oli nii võistlejaid kui fänne kogunenud liivasele rajale omajagu ja liiva said maitsta kõik, kes raja poole vaatasid. Ilm oli […]