Toyota laiendas Yarise tootmisliini ja alustas Yaris Crossi tootmist

AMS toimetus
0 0
Read Time:1 Minute, 19 Second

Hiljuti Eestis eelmüüki tulnud Yaris Crossi esimesed sõidukid on Prantsusmaa tehasest välja veeremas. Toyota ootuste järgi saab tegemist olema populaarse mudeliga, mis aitab ettevõttel suurendada 2025. aastaks sõidukite müüki 1,5 miljonini.  

Toyota Balticu pressiteade

Eesmärgi täitmiseks investeeris Toyota Yaris Crossi tootmisesse 400 miljonit eurot, et uued mudelid saaksid valmida samal liinil koos neljanda põlvkonna Yarisega. Selle uuendusega suureneb Toyota Prantsusmaa haru aastane tootmisvõimekus 300 000 sõidukini. 

Yaris Crossi loomisel lähtuti peamiselt Euroopa klientide huvist B-segmendi linnamaasturite vastu. Tegemist on teise mudeliga, mis põhineb Toyota GA-B platvormil ja kaheksanda TNGA (Toyota New Global Architecture) mudeliga, mis on valminud Euroopas. 

Tootmise algus on ühtlasi märgilise tähtsusega Toyota lokaliseerimisstrateegia arengus. Nimelt on üha enam sõidukeid toodetud siinsamas Euroopas – näiteks alustas Toyota sel aastal Poolas hübriidide elektriliste jõuülekannete ja elektrimootorite tootmist ning Tšehhi tehast valmistatakse ette aasta autoks valitud Yarise tootmiseks, et kasvava nõudlusega sammu pidada. 

Kütusesäästlik jõuallikas ja kohanduv nelikveosüsteem

Euroopas valmiv Yaris Cross kasutab Toyota uusimat 1,5-liitrist hübriidajamit. Madalatel pööretel suurt pöördemomenti arendav kütusesäästlik jõuallikas võimaldab kütusekulu vahemikus 4,4 – 5,1 l/100 km.

Tavapärases sõidurežiimis töötab Yaris Cross esiveolisena, kuid haardejõu vähenemisel lülitub automaatselt sisse elektriline AWD-i nelikveosüsteem. Elektriline süsteem on mehhaanilise AWD-ga võrreldes kompaktsem ja kergem, võimaldades seeläbi madalamat kütusekulu ja vähem heitmeid kui teised nelikveolised B-segmendi linnamaasturid.

Bensiinimootoriga Yaris Cross on saadaval manuaalse või Multidrive S-käigukastiga. Hübriidversioon on saadaval esiveolisena või kohanduva AWD-i nelikveolisena.

Uhiuus Yaris Cross saabub Eestisse 2021. aasta sügisel.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Next Post

Kui õige ostaks rallikrossiraja? Taali rada müügis!

Kinnisvaraportaalidesse on majade ja korterite sekka tulnud üks äraütlemata põnev müügikuulutus. Nimelt on müüki pandud ajalooline rallikrossirada Pärnumaal Tori vallas Taali külas. Rallikrossirada meelitas omal ajal kohale suisa 12 000 pealise publiku, kuid kahjuks on tänaseks päevaks need hiilgeajad möödas. Raja ehitamine sai alguse aastal 1985 ja suurim võistlus, NSV […]